Świerszczyk Reporter to nowe czasopismo przyrodnicze. Naszym przewodnikiem będzie młody reporter, Świerszczyk Bajetan. W numerze pierwszym zabierze nas w podróż do indyjskiego Jaipur, gdzie poznamy niesforne makaki.
Continue ReadingPlus minus. Nauka liczenia – recenzja
Plus minus to bardzo minimalistyczna gra karciana. Ale, podobnie jak jej poprzedniczka Sy-la-by jest za to funkcjonalna. To instrukcja z pomysłami na rozgrywkę jest jej największym atutem.
Continue ReadingCzytam sobie: Wielki bal, Letni koncert, Lola i ptaki
Bardzo lubimy serię Czytam sobie i zawsze się cieszę, kiedy pojawiają się się nowości. Jej największym atutem jest chyba różnorodność. Tworzy ją wielu autorów i ilustratorów, porusza różnorodne tematy. Są części do poczytania oraz te edukacyjne. Marcowe nowości pokazują, że niepotrzebne zakupy to katastrofa dla planety („Wielki bal”), zapraszają nas na występ owadów na łące („Letni koncert”) oraz wciągają w magiczną opowieść o straszce na wróble (Lola i ptaki).
Continue ReadingUcieczka z lochu (Alexander) – recenzja
Ucieczka z lochu to często chwalona gra i rzeczywiście jest dość ciekawa. Nie można jej odmówić klimatu. Mamy tu przygodę, tajemnicę i rycerzy. Zasady są proste, a rozgrywka niedługa. Jest jednak trochę główkowania, a także negatywnej interakcji.
Continue ReadingPrzygody z nauką: Papier, Cytryna (Akademia Mądrego Dziecka) – recenzja
Te dwie niepozornie wyglądające książeczki okazały się u nas prawdziwym hitem. Przygody z nauką: Papier oraz Cytryna to książki z eksperymentami, ale bardzo sprytnie zrobione. Już sam sposób zaprezentowania eksperymentów jest ciekawy do czytania, a więc niekoniecznie trzeba je wszystkie samemu wykonywać. Na pewno jednak poczujecie nieodpartą chęć ich powtórzenia i tu na szczęście zaproponowano takie, które są łatwe do przeprowadzenia w warunkach domowych.
Continue ReadingFeluś i Gucio grają w sylaby (Nasza Księgarnia) – recenzja
Feluś i Gucio grają w sylaby to bardziej pomoc dydaktyczna niż gra. Jest zestawem wspierającym naukę czytania sylabowego. Ilustracje nawiązują do świetnej serii dla młodszych przedszkolaków: Feluś i Gucio.
Continue ReadingJest chemia! Śledztwo w sprawie pierwiastków ukrytych w Twoim domu – recenzja
Właśnie takich książek najbardziej brakuje. Zdecydowanie za mało powstaje książek dla dzieci z dziedziny nauk ścisłych. Jest chemia! to wielkie (również rozmiarem) kompendium wiedzy o pierwiastkach. Przystępnie napisane i urozmaicone ciekawostkami.
Continue Reading