Niesamowite zwierzęta to kartonowe książeczki interaktywne. Ich ruchome elementy, które przeobrażają zwierzę w maszynę lub budynek wywołują efekt wow. Do tego są przyjemne wizualnie i poruszają bardzo ciekawy temat. Pokazują jak dzieła człowieka naśladują naturę.
Wbrew pozorom, to nie są książki tylko dla maluchów. Zresztą ze względu na cienki karton oraz dość skomplikowane zagadnienia i słownictwo, polecałabym je raczej dla tych trochę starszych maluchów. Myślę, że najlepsze byłyby na wiek 2-4 lata, choć i moja prawie pięciolatka też była nimi zainteresowana.
Z czterech książek serii poznaliśmy dwie – Maszyny cz.1 oraz Budynki. W każdej z nich poznajemy kilka przykładów ze świata zwierząt i maszynę lub budynek, który je naśladuje. Na przykład koparkę zaprojektowano na wzór szczypców kraba a Operę w Sydney na podobieństwo muszli.
I tu dochodzimy do najciekawszej części książki, czyli ruchomych elementów. Przesuwając je zmieniamy zwierzę w maszynę / budynek. Nie spodziewałam się tego, ale okazuje się, że u nas zainteresowaniem cieszyły się też stany pośrednie – półzwierze-półmaszyna.
Obie części to bardzo przyjemne pozycje z ciekawym pomysłem i walorami edukacyjnymi. Godne polecenia jako połączenie edukacji i zabawy.
Niesamowite zwierzęta: Maszyny / Budynki, Akademia Mądrego Dziecka, S&S Alliance, Miya Du, całokartonowe, 12s., HarperCollins Polska 2021
Dziękuję wydawnictwo HarperCollins Polska za możliwość zrecenzowania książek.